METİN İNCELER

METİN İNCELER

Şirvan Malmüdürlüğü 56760 Şirvan/SİİRT
METİN İNCELER

Yine, Yeni, Yeniden

2 Ocak 2019, by admin, category Genel

Uzun zamandır iş hayatının getirdiği yoğunlukla bloga yazı yazmayı bırakın herhangi bir bakım ve düzenleme de yapamadım. 1 Aralık’ta muhasebe yetkilisi sınavını da geçip biraz rahatlayınca bloga ve siteye tekrar el attım.

Website yapmaya 2007’de sitemynet ile başladım. HTML dilini öğrendim. Çeşitli siteler (amatör) yaptım. 2009’da Google Blogger ile tanışmış, blog yazmaya başlamıştım. Ancak bir süre sonra farkettim ki -özeleştiri- blog özgünlükten çıkmıştı. Arada önemli teknolojik ve eğitim haberlerini de yayımlamaya başlamıştım. Yani blog kişisellikten çıkmıştı. Büyük bir yeniliğin zamanı gelmişti. 2014’te yaptığım düzenleme ile blog ve siteyi (kişisel portfolyo sitesi) ayrı şekilde yayımlamaya başladım. Çünkü Bloggerda portfolyo sitesi de yapabileceğiniz tema ve eklenti mevcut değil. WordPresse göre tek avantajı ücretsiz olması. Blogda, Google Blogger altyapısını, portfolyo sitemde ise HTML5/CSS altyapısını kullanmaktaydım. 2014’te blogumu yenileyip, önemli ölçüde kişisel yazılarımı yazacağımdan bahsetmiştim ve de öyle yaptım, sıfırdan bloga başladım.

01.01.2019 tarihinden itibaren ise blog ayrı portfolyo ayrı olmayacak.
www.metininceler.com.tr www.metininceler.com ve www.metininceler.net isimleriyle sahip olduğum üç adres de aynı siteyi açacak. Altyapı olarak bu sefer WordPress’i tercih ettim, çünkü tema içeriği daha zengin, daha pratik, daha kullanışlı ve hem portfolyo hem de blogu aynı adrese kurabiliyorsunuz. Ayrıca daha profesyonel bir kullanımı var. İçerik olarak iş alanım olan mali mevzuat konusunda yazmaya gayret edeceğim. Yine sitemde reklam olmayacak. Sitenin sponsoru benim. Kişisel blogda/sitede reklama karşıyım. Blogumun web sürümü tüm tarayıcılarla uyumludur. Temam responsive özellikte, yani mobil cihazlarda otomatik olarak mobil tema açılacak durumdadır. Şimdilik bu kadar. Bu da 2019 yılının ilk yazısı olsun bakalım.

Tekrardan haydi Bismillah.

Comments are closed.